Положення з Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Дата: 27.02.2019 14:23

Послуга з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» - це послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років.

Муніципальна няня - будь-яка фізична особа-підприємець, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та, з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років.

Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується отримувачу послуги у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.

Право на отримання послуги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Компенсація послуги не призначається батькам які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги та муніципальною нянею.

У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Для отримання компенсації послуги отримувач послуги протягом місяця після укладання договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи у паперовій або електронній формі:

-заяву про надання компенсаційної послуги «муніципальна няня»

-заяву про перерахування коштів для компенсації послуги із зазначенням рахунка в установі банку

-копію договору між отримувачем послуги та муніципальною нянею

-документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги ( чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка)

-свідоцтво про народження дитини

-паспорта отримувача компенсаційної послуги з даними про прізвище, імя та по-батькові, дату його видачі та місце реєстрації

-документа, що засвідчує проживання на території України ( для іноземців та осіб без громадянства)

-документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації послуги

-рішення районної держадміністрації, ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Компенсація послуги призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги та надавачем.

Виплата компенсації послуги, здійснюється щомісяця на підставі поданих документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні її послуги.

Отримувач послуги «муніципальна няня» щомісяця до 5-го числа подає в письмовій формі або в будь-який інший зручний спосіб місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату послуги муніципальній няні.

У разі не подання в установлений строк документів, що підтверджують витрати на оплату послуги муніципальної няні, виплата компенсації послуги – припиняється.

Після подання документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні, послуга поновлюється.

Виплата раніше призначеної компенсації послуги «муніципальної няні» припиняється:

-у разі переїзду отримувача послуги

-у разі розірвання договору

- смерті отримувача послуги або дитини

- припинення діяльності фізичної особи-підприємця

- за заявою отримувача послуги

Компенсація послуги «муніципальна няня» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

Одержання отримувачами послуги інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації послуги «муніципальна няня».

Компенсація послуги «муніципальна няня» не враховується під час обчислення сукупного доходу сімї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

За довідками та розясненнями можна звертатись до адмінбудівлі Григорівської сільської ради.