Програма підвищення ефективності управління активами в ОТГ.

Дата: 17.02.2019 20:24

12 лютого 2019 року представники виконавчого органу ради Присиваської ОТГ в складі заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальника фінансового відділу, спеціаліста І категорії з юридичних питань та спеціаліста із земельних питань прийняли участі в одноденному тренінгу з підвищення ефективності управління активами в ОТГ. Тренінг відбувся в м. Херсон, організатор заходу - Програма DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність».

Програма тренінгу була насиченою та дуже актуальною , зокрема детально розглянули питання по блокам, а саме:

І. Аналіз окремих інструментів управління активами в ОТГ (комунальне майно, відмінне від земельних ділянок):

1)            оренда, приватизація, відчуження, списання, передача в управління;

2)            оптимізація системи управління господарюючими комунальними підприємствами та управління майном комунальної власності, яке знаходиться на балансі цих підприємств;

3)            робота з безхазяйним майном та відумерлою спадщиною;

4)            робота зі стягненням заборгованості;

5)            різне (співробітництво тергромад, новели податкового законодавства, регуляторна діяльність у розрізі управління активами, тощо).

ІІ. Ефективний облік земель:

1)            вихідна інформація;

2)            використання ГІС;

3)            практичні аспекти визначення меж населених пунктів;

4)            інвентаризація земель;

5)            контроль за використанням та охороною земель.

ІІІ. Управління земельними ресурсами:

1)            земельні аукціони;

2)            ділянки під нерухомістю громади;

3)            невитребувані, не успадковані та приватні паї.

IV. Питання оформлення майна, активів та зобов’язань внаслідок добровільного об’єднання:

1)            оформлення передавальних актів, суцільна інвентаризація, грошова оцінка, постановка на облік майна за справедливо вартістю;

2)            передача раді-«центральній садибі», облік та знищення документації, яка нагромадилася під час діяльності ОМС, що припинилися внаслідок реорганізації;

3)            прийняття майна та майнових прав зі спільної власності територіальних громад району у власність ОТГ (передача індивідуально визначеного майна та передача майнових прав на юридичну особу – зміна власника);

4)            оформлення правонаступництва на об’єкти рухомого та нерухомого майна.

Наступним етапом даної програми буде приїзд експертів в громаду, робота консультантів з документами ОТГ, їх вдосконалення; складання переліків комунального майна та упорядкування роботи з земельними ресурсами і найважливіша складова - розробка Програми з управління активами, в якій буде дуже конкретно описані проблеми громади з управління активами та шляхи покращення розпорядження активами.