У В А Г А! З першого січня 2019 року стартувала приписка громадян до призовних дільниць

Дата: 18.01.2019 08:19

Закон України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу

Стаття 14. Приписка громадян до призовних дільниць

Основне завдання військового обліку – це своєчасне виявлення всіх громадян призовного віку, які проживають на території, що обслуговує  військовий комісаріат, визначення їх кількості та якісної характеристики, забезпечення організованого проведення чергових призовів громадян на строкову військову службу, здійснення контролю за виконанням громадянами України Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу».

Щодо військового обов’язку: громадяни України поділяються на кілька категорій. Розглянемо деякі з них.

Перша група – допризовники, тобто ті особи, які підлягають приписці до призовних дільниць.

Що необхідно знати призовнику?

1. Приписка передбачає, що Ви будете взяті на військовий облік та пройдете перевірку ступеня придатності до військової служби. Крім того, перевірятиметься Ваш рівень освіти, виявлятиметься здобута спеціальність або професія, перевірятиметься рівень фізичної підготовки та вивчатимуться особисті якості.
  2. Ваша приписка проводитиметься на призовній дільниці при військових комісаріатах за місцем проживання. Для проведення приписки до призовних дільниць утворюються комісії з питань приписки.
  3. Період приписки: січень – березень кожного року.
  4. Вік: у рік приписки Вам має виповнюватися 17 років.

Громадяни, приписанi до призовних дiльниць, вважаються призовниками, їм видаються посвiдчення про приписку, роз'яснюються права i обов'язки, правила вiйськового облiку, порядок проходження пiдготовки з вiйськово-технiчних спецiальностей та iншi, пов'язанi з цим питання.

Приписка громадян до призовних дiльниць проводиться з метою взяття юнакiв на облiк та визначення їх кiлькостi, ступеня придатностi до вiйськової служби, встановлення освiтнього рiвня, здобутої спецiальностi i рiвня фiзичної пiдготовки.

Громадяни, приписані до призовних дільниць, перебувають на
військовому  обліку  призовників  з  дня їх приписки до призову
на військову службу чи зарахування в запас. Граничний вік перебування на обліку призовників – до 27 років.

ШАНОВНІ БАТЬКИ! Ваші діти не зможуть продовжити навчання після закінчення школи без приписного посвідчення!