Присиваська сільська територіальна громада
Каховський район, Херсонська область
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Податкова інформує

Дата: 31.08.2018 14:20
Кількість переглядів: 1083

Розділ I. Розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму у 2018 році

Мінімальна заробітна плата у 2018 році з 1 січня становить:

- у місячному розмірі 3 723 гривні;

- у погодинному розмірі 22,41 гривні.

Прожитковий мінімум на 2018 рік на одну особу у розрахунку на місяць складає::

  • з 1 січня – 1 700 грн.,
  • з 1 липня – 1 777 грн.,
  • з 1 грудня – 1 853 гривні.

 

Розділ II. Ставки та база нарахування єдиного внеску

Загальна ставка єдиного внеску для усіх видів доходів встановлена у розмірі 22 відсотки.

Мінімальна сума єдиного внеску - 819,06 грн (3 723 грн х 22%);

максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – 55 845 грн;

максимальна сума єдиного внеску – 12 285,90 гривень.

 

Розділ III. Щодо сплати ФОП на загальній системі оподаткування,
осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства

Для ФОП на загальній системі оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (пункт 2 частини 1 статті 7 Закону № 2464).

 

Розділ IV. Деякі питання сплати єдиного внеску

Відповідно до частини 12 статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходів).

Розділ V. Платники, які звільняються від сплати єдиного внеску та подання звітності

ФОП та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», й отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою № Д5 зазначеними особами не подається.

Вищевказані норми не застосовуються до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

 

Розділ VI. Порядок звітування та сплати єдиного внеску страховиками

 

Тип платника

Порядок звітування

Порядок сплати

Періодичність та  дата

Періодичність та  дата

Юридичні особи (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464)

Щомісячно; протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця

Щомісячно; не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним (крім гірничих підприємств)

Фізичні особи – підприємці

1 раз на рік;

 до 10 лютого року, що настає за звітним роком

Щоквартально; до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність за себе

1 раз на рік;

до 01 травня року, що настає за звітним роком

Щоквартально; до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

За найманих осіб (у разі їх наявності)

Щомісячно; протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця

Щомісячно;

 не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним

***

З 11 вересня 2018 року діятимуть виключно нові бюджетні рахунки для сплати податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів (МФО 899998).

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській Республіці Крим та м. Севастополі в рубриці «Бюджетні рахунки» (http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/), на веб-сторінках Казначейства та Головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві.

  1. Як добровільно сплачувати ЄСВ

 

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, які документи необхідно подати платникам податків до фіскальних органів для добровільної сплати ЄСВ. Перелік документів, необхідних для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, передбачений пп. 1 п. 2 розділу V Інструкції № 449.

Всі платники, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, подають до фіскальних органів за місцем проживання:

- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції № 449;

- копію трудової книжки (за наявності);

- виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

- копію документа, що посвідчує особу.

Особи, зазначені в абзаці другому п. 1 розділу V Інструкції № 449, члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (одночасно на пенсійне, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності), надають також документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві.

 

2. ДФС вперше оновила план графік на 2018 рік щодо перевірок з ЄСВ,

ПДФО та військового збору

 

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує платників податків: 16 серпня 2018 року ДФС України оприлюднила оновлений план-графік планових перевірок ДФСУ на 2018 рік.

Розділ І «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб», Розділ II плану – графіка «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» з урахуванням коригування (серпень 2018 року) 10.08.2018

Розділ III «Документальні планові перевірки платників податків - самозайнятих осіб, які є ФОП або провадять незалежну професійну діяльність» з урахуванням коригування (липень 2018 року) залишено без змін.

Розділ IV «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати ПДФО, військового збору та ЄСВ» з урахуванням коригування.

Згідно з оновленим планом-графіком у 2018 році відбудеться 538 планових податкових перевірок підприємств з питань ПДФО, військового збору та ЄСВ. Це на 23 перевірки більше, ніж за початковим варіантом затвердженого плану-графіку. Всі 23 підприємства, які додані до переліку, розташовані у Дніпропетровській області.

 

3. Розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄСВ

законодавством не передбачено

 

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу платників, що чинним законодавством, яке регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВХ не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄСВ.

Відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь