Четвертий день навчального візиту в галузі просторового планування до Польщі. Практичні заняття.

Дата: 26.07.2018 20:27

26 липня 2018 року – четвертий день навчального візиту в галузі просторового планування до Польщі. Сьогодні в катовіцькому регіональному офісі Фонду розвитку місцевої демократії представники Присиваської ОТГ, Апостолівської та Знамянської отримали практичні знання з польської системи планування території.

Добрі практики планування території в Польщі:

1. Планування території – це основний інструмент територіальної політики кожної Держави;
  2. Територіальна політика є однією з форм землеустрою;
  3. Задоволення колективних потреб спільноти належить до власних завдань Гміни;
  4. Зокрема, власні завдання охоплюють питання раціональної організації території, управління нерухомістю, охорона середовища і природи, водне господарство.

Схема планування території – це перспективний документ, який визначає загальний плановий спосіб здійснення землеустрою всієї території громади та містить таку інформацію:

1. Розташування зон, відведених під забудову й інші функції (послуги, торгівля);
  2. Розташування основних сполучних шляхів;
  3. Розташування істотних для розвитку громади зон;
  4. Території, які підлягають захисту з точки зору природи чи культури;
  5. Інші елементи , які мають вище від локального значення.

Для ефективної розробки та функціонування Схеми планування територї є виявлення, надання та включення пропозицій від мешканців, підприємців про заплановане будівництво/реконструкцію об»єктів.

Щиро вдячні Програмі DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» за надану можливість прийняти участь у навчальному візиті до Польщі, адже ми змогли покращити свої знання в галузі просторового планування на прикладі кращих практик з використання Схем планування в Польщі, обмінялись досвідом з польськими колегами щодо створення, реалізації, підтримки та оновлення таких схем!