Другий день навчального візиту в галузі просторового планування до Польщі, Гміна Дембно.

Дата: 26.07.2018 07:54

24 липня 2018 року – другий день навчального візиту в галузі просторового планування до Польщі. Сьогодні ми в Гміні Дембно. Це сільська Гміна, до складу якої війшли 4 населених пункти, проживає 15 000 населення. В кожному населеному пункті Гміни функціонують школи та дитячі садочки. Також наявні 4 бібліотеки, 7 спортивних клуба, 6 гуртків для жінок домогосподарок, декілька клубів для людей 65+, місцева добровільна пожежна охорона, пункт переробки відходів, 10 католицьких церков.

В Дембно повсякчас проводять різноманітні Фестивалі, ярмарки, рицарські турніри, день малюка і т.д.

«Родзинками» Гміни являються Костел , побудований в 15 ст. та Замок в Дембно - будівля пізньої готики, яка була побудована в 1470-1480 роках для канцлера корони, каштеляна з Кракова Якуба Дебінскі (Дебні). Протягом століть Замок переходив від одних власників до інших. Він належав таким благородним польським сім'ям як: Ланкоронскіе, Рогавскі, Рудницькі, Сплавський. Кожен новий господар вносив свої зміни у вигляд замку, однак його загальний вигляд не змінювався. Будівля складається з чотирьох прямокутних крил, які утворюють внутрішній двір. В'їзні ворота виконані в стилі бароко. Другий поверх завжди займали власники - багато мебльовані кімнати створювали вишуканий інтер'єр. На першому поверсі жила прислуга. У 1945 році замок перейшов до уряду Польщі. У 1978 році тут був відкритий музей історичних інтер'єрів, де ми побачили унікальні зразки меблів різної епохи, що збереглися до наших днів.

Інвестиції Гміна освоює за двома напрямками:

1. Кошти Європейського Союзу – освоюють на каналізацію, переробку сміття, енергоефективні котельні;
  2. Польські урядові кошти спрямовують на будівництво доріг та на спортивну інфраструктуру.

Наразі Гміна залучила 10 млн. злотих на будівництво найбільшого в регіоні спортивного залу з трибунами.

Що стосується Схеми просторового планування території Гміни, то як і в цілому в Польщі, на 100 % території розроблена в 2004 році Схема планування території , в 2015 році вносили зміни. Після розроблення Схеми просторового планування в Гміні в рази зросла плата за земельні ділянки, що позитивно сказалось на економіці. Показовим є те, що в Гміні функціонує будівельна поліція, яка наглядає та контролює правомірність забудови, тобто відповідність запланованого будівництва до наявних даних Схеми просторового планування території Гміни Дембно.

Вражені культурно-історичною Гміною Дембно рухаємось далі.