Grand Expert – е-сервіс для бджолярів та фермерів

Дата: 06.05.2021 10:15

На сьогодні бджільництво є важливою складовою економіки і має переважно запилювально-медовий напрям.

Але однією з основних проблем галузі на даний час є уникнення отруєння бджіл засобами захисту рослин. Зокрема через порушення технології проведення обробок полів засобами захисту рослин та неповідомлення пасічників про проведення таких обробок.

З метою уникнення шкідливих наслідків в області запроваджено єдину платформу - Grand Expert, для фермерів та бджолярів, на якій фіксуються всі заплановані обробки полів, а також відзначені місця розташування пасік. Зайшов, подивився, зорієнтувався. І бджоли живі - і фермери, і бджолярі спокійно працюють, уникаючи конфліктів між собою.

Зареєструвавшись на сайті www.grand.expert бджолярі та фермери оповіщують про обробку поля. Інформація приходить на мобільний телефон бджоляра, який зазначив місцезнаходження своєї пасіки в відповідному районі, що збігається з місцем проведення агрохімічних обробок. Якщо відстань між пасікою й оброблюваним полем менше 10 , як того вимагає законодавство, пасічнику протягом 1-2 хв приходить СМС-сповіщення. Таким чином, цей сервіс встановлює відповідальні відносини між бджолярами та агровиробниками, які засновані на відкритості та своєчасному попередженні. Доступ до цієї програми відкритий для всіх та безкоштовний. Також на сайті вказані поля, де буде проходити цвітіння. Це дає можливість бджолярам вибирати оптимальне місце для кочівлі пасіки та отримувати більший обсяг меду.