День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2021 09:00

15 лютого 2021 року минає 32 роки з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна, розв’язана керівництвом Радянського Союзу заради контролю над частиною Центральної Азії, тривала понад 9 років. У ній брали участь понад 160 тисяч українських військовослужбовців та понад три тисячі українських солдат і офіцерів загинули. Донині десятки вважаються зниклими безвісти.

Війна в Афганістані 1979-1989 років – військова агресія з боку Радянського Союзу, жертвою якої стали що найменше півмільйона мирних жителів цієї країни. Також, це злочин СРСР проти військовослужбовців Радянської Армії (часто 18-20-річних), яких без згоди та відповідної військової підготовки відправляли на війну. На совісті керівництва СРСР загибель, поранення, хвороби та зламані долі тисяч цих людей.

Тому цей день має стати днем пам’яті і визнання історичних помилок, щоб убезпечитися від їх повторення. Пам’ятаємо, але не пишаємося. Кожен, хто достойно пройшов через пекло Афганістану, заслуговує на шану, а також військові які повернулися додому живими, з честю виконавши свій інтернаціональний обов’язок у таких країнах, як: Афганістан, Корея, Алжир, Ангола, Єгипет, Йємен, В’єтнам, Сирія, Мозамбік, Ефіопія, Камбоджа, Бангладеш, Лаос, Ліван, Чехословаччина, Угорщина, Куба.

32 роки тому воїни-інтернаціоналісти повернулися з війни, але сьогодні вони знов в строю. Воїни-афганці не стоять осторонь подій, що відбуваються на Сході України. Вони продовжують виконувати свій військовий обов’язок у складі діючих підрозділів Збройних Сил України у зоні АТО.

Заклади культури громади підготували онлайн заходи:

Григорівський СБК «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя»:

Павлівський СБК «Крізь пекло Афганської війни»:

Строганівський СБК «Афганістан – кривава рана»

Іванівський СБК «Згадаймо всі»:

Статтю підготував

начальник відділу освіти, культури,