Присиваська сільська територіальна громада (Prysyvaska village territorial community)
Каховський район, Херсонська область

№ 2. Краєзнавчий музей в с. Григорівка

Дата: 17.12.2020 09:15

Наступною зупинкою маршруту є краєзнавчий музей села Григорівка. Він знаходиться в приміщенні Григорівського сільського Будинку культури за адресою вул.Новікова, 9 (вхід з боку вул.Пушкіна). Відвідавши музей, можна поринути в історію нашого краю з давніх давен до нашого часу.

Раніше приватний краєзнавчий музей знаходився на подвір’ї Павла Робака в невеличкому приміщенні, де ледве поміщалися всі старовинні артефакти, історичні знахідки та експонати, які власник збирав роками. До музею навідувались туристи, гості громади, частенько бували місцеві жителі та школярі, з цікавістю роздивлялись предмети старовини і слухали розповіді Павла. Але кількість експонатів збільшувалася і приміщення, де вони знаходилися, вже виявилося замалим. Тому було прийнято рішення виділити приміщення в Григорівському Будинку культури.

Павло Робак творчо підійшов до оформлення приміщення: на стінах коридору зображені карти, на яких описані кордони перебування народів Північного Причорномор’я та інші ілюстрації.

Музей заповнений ще не в повному обсязі, тривають роботи по дооформленню стелажів та експозицій. Частину з експонатів Павло надав з власної приватної колекції, деякі – приносили односельчани. Тут є речі віком  понад 200 млн років. В колекції зібрані як предмети побуту, так і зброя.

Розширена та оновлена експозиція, нові цікаві знахідки не залишать байдужими туристів та гостей громади, а Павло Робак з нетерпінням чекає відвідувачів.