Дата: 22.08.2019 09:22

15-16 серпня 2019 року в м. Херсон відбувся тренінг з налагодження системи внутрішнього контролю в ОТГ, який організували Глобал Комьюнітіз, виконавець Програми Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE). Від Присиваської ОТГ на заході були присутні заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Т.В. Зозулінська, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету С.М. Горлінський, головний бухгалтер Л.А. Островська.

На тренінгу розглядали методи управлінського механізму внітрішнього контролю спрямованого на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами громади, нормативно-правове забезпечення та інструменти впровадження внутрішнього контролю:

1. налагодження контролю всередині апарату ради між розпорядниками бюджетних коштів, бюджетними установами, комунальними установами;
  2. внутрішній контроль за повнотою власних надходжень бюджетних установ та взяттям бюджетних зобов’язань, а також одержувачами бюджетних коштів і витрачання ними бюджетних коштів;
  3. створення відділів, комісій, закріплення за посадовими особами функцій внутрішнього контролю;
  4. оцінка ефективності системи внутрішнього контролю;
  5. налагодження роботи з контролюючими органами;
  6. залучення громадськості до внутрішнього контролю: проведення громадського аудиту та експертизи.

Довідково: Програма складається з декількох складових - навчально-тренінгова; робота консультантів з документами громад; надання консультацій. 10 ОТГ буде обрано для проведення поглибленої роботи з налагодження системи внутрішнього контролю (методологія враховуватиме і виокремлюватиме сільські, селищні, міські громади і розробку різних рекомендацій в залежності від типу) та спільну розробку плану дій з налагодження системи внутрішнього контролю для кожної ОТГ.