Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) - від консалтингу до фінансування.

Дата: 30.03.2018 08:55

27 березня 2018 року в Херсонській Торгово-промисловій палаті відбулась конференція «Інвестиції у малі та середні підприємства країн східного партнерства», за підтримки «EU4BUSINESS» Європейського Союзу. На заході були присутні представники об’єднаних територіальних громад та 46 підприємств: роздрібної та оптової торгівлі, машинобудування, с/г підприємства, теле-радіокомпанії, компанії перевізники, зі сфери туризму і т.д. Експертами виступили представники Європейського банку розвитку та реконструкції (ЄБРР) Денис Торхов та Юлія Тигіна, які розповіли , що банк успішно функціонує у 40 країнах світу, в Україні в тому числі. ЄБРР надає кредити і гранти до 10 млн. євро на розвиток малого та середнього бізнесу. Також надають грант до 10 тис. євро на консалтинг, за умови співфінансування 50% підприємством, а консалтинг енергоефективних проектів – 25% співфінансування від замовника, 75% - від ЄБРР.

Напрямки консалтингу:

1. Організація процесу (наявними ресурсами та персоналом).
  2. Оптимізація бізнес-процесів та логістичних рішень.
  3. Інформаційно-консультативна допомога.
  4. Інженерні рішення.
  5. Облік та фінансова звітність.
  6. Сприяння експорту.
  7. Енерго-та ресурсоефективність.

Консалтингом та грантом від ЄБРР вже скористались такі потужні підприємства: ТОВ «МАІС», ТОВ «КФ»Ярич», ТОВ «Чигринов», ПП «Медико» (мережа аптек «На здоров’я»), Спортивний клуб «Аква-спорт», ТОВ «Івент-агенція» і т.д.

Будемо рекомендувати підприємцям Присиваської ОТГ відвідати наступні зустрічі-консультації від ЄБРР, які відбудуться 24 травня та 10 вересня2018 року в місті Херсон.